Технологія верстатних робіт

Технические науки

Навчальний посібник призначений для учнів професійно-технічних навчальних закладів
машинобудівного профілю. У посібнику розглядаються основні правила безпеки під час організації
робіт на металорізальних верстатах, основні поняття з технічної механіки, відомості про слюсарну
обробку, токарну справу, металообробні верстати, технологічні процеси токарної обробки деталей. В
окремих розділах посібника наведені довідкові відомості, необхідні кваліфікованим робітникам в
умовах роботи на невеликих підприємствах.
Даний навчальний посібник є одним із серії посібників, що будуть висвітлювати комплекс
питань щодо основних відомостей про технологічний процес токарної обробки деталей, приводи
металообробних верстатів, їх експлуатацію, ремонт та налагодження, основні відомості зі
стандартизації й організації контролю якості готової продукції.
Навчальний посібник може бути використаний у підготовці за професією «Верстатник
широкого профілю, оператор верстатів з ПК» у професійно-технічних навчальних закладах, а також
під час підготовки студентів вищих навчальних закладів за напрямами «Машинобудування» та
«Інженерна механіка», у процесі вивчення дисциплін «Технологія верстатних робіт»,
«Металообробні верстати».
Pозpаховано на наукових, інженеpно-технічних, педагогічних пpацівників, учнів професійно-
технічних навчальних закладів.

Эхнатон. Фараон-вероотступник

Артур Вейгалл, принимавший участие в раскопках в Египте, избегая предвзятых оценок и непроверенных мнений, предлагает увлекательную и наиболее полную из существующих биографий египетского фараона Аменхотепа IV, который вошел в историю как религиозный реформатор. Утвердивший культ единого бога Атона, он принял имя Эхнатон – «угодный Атону».

Язычество древних славян

Книга pаскpывает истоки наpодного миpовозpения pyсских, yкpаинцев и белоpyссов, пpослеживает пеpиодизацию язычества: дyалистический анемизм (кyльт вампиpов и беpегинь), кyльт божеств плодоpодия (Рода и pожаниц), дpyжинный кyльт Пеpyна, сменяемый хpистианством. Анализиpyются пpоисхождение языческих богов, пpедставления о миpе и yпpавляющих им силах, восходящие к охотничьемy обществy палеолита и мезолита. Подpобно изyчены миpовоззpение дpевних земледельцев IV-III тысячелетий до н. э. на теppитоpии Укpаины и его отголоски в миpовозpении славян. Рассмотpены этногенез славян, святилища и погpебальные обpяды пpаславян.

Мерзляк, А. Г. Математика [Текст] : підручник для 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів. / А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір. – Х . : Гімназія , 2013 . – 352 с. : іл.