Зниження впливу стресових факторів у зв’язку з політичною ситуацією в країны

З метою зниження впливу стресових факторів у зв’язку з політичною ситуацією в країні рекомендується:

1.     Створення «ресурсних груп» (груп підтримки, психологічних гуртків), де б учасники могли поділитися своїми переживаннями та емоціями. Основне правило роботи в групі – говорити з учасниками про власні переживання, а не про саму подію. Оскільки в кризовій ситуації є недопустимим замовчування та стримування переживань, емоцій.  В такий період дуже важливо підтримувати соціальні контакти.

2.     Проведення психологічних тренінгів на активізацію власних ресурсів.

3.     Проведення лекторіїв на тему «Психологічний захист, як правильно його використати, щоб отримати користь».

Рекомендації щодо зниження впливу стресових факторів
1. Проводьте час з позитивно налаштованими людьми;

2. Перестаньте турбуватися про речі, які не підкоряються нашій волі. Коли ми перестаємо боротися з неминучим, ми вивільняємо енергію, яка дозволяє збагатити наше життя

3. Займайтеся улюбленою справою.

4. Займайтеся спортом на свіжому повітрі; подбайте про поживну їжу і достатній сон.

5. Робіть більше добрих справ – даруйте частину щастя іншим, цим ви в першу чергу допомагаєте собі.

6. Не грубіть іншим. Уникайте ситуацій, де це може вас очікувати.

7. Заповнюйте свою голову думками про спокій, здоров’я.

8. Залишайтеся самі собою. Не наслідуйте інших.

9. Використовуйте спосіб самонавіювання. Складіть список речень, які ви можете повторювати, коли почуваєте себе подавленим. Вони не мають бути складними. Допоможе просте повторювання самому собі «Я можу з цим впоратися».

10. Практикуйте релаксацію, аутотренінг і медитацію;