План заходів щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства та попередження проявів жорстокості серед школярів на 2014-2015 навчальний рік

Затверджую

Директор КЗО СЗШ № 108

__________________Т.В. Лоза

План

№ з\п

Термін виконання

Відповідальні

1.

Посилити контроль за виконанням чинного законодавства з питань захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, порушень їх прав, жорстокого поводження.

2.

Забезпечити неухильне виконання вимог ст. 54, 56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності педагогічних працівників, які за своїми моральними якостями не можуть здійснювати виховання дітей та молоді і свої професійні обов’язки.

3.

Організувати правовий всеобуч для батьків з питань охорони дитинства, попередження жорстокості та насилля, вирішення сімейних конфліктів за участю працівників управління юстиції м. Дніпропетровськ.

Протягом навчального року

4.

Розміщувати довідкову інформацію щодо соціального і правового захисту постраждалих від насильства та організовувати роботу «телефону довіри», продовжувати аналізувати інформацію, отриману із «скриньок довіри» з метою попередження будь-якого насильства над дитиною.

Психолог

5.

Організувати правовий всеобуч з учнями та забезпечити системне вивчення та дотримання школярами Правил учнів.

Протягом навчального року

Класні керівники

6.

Планами роботи класних керівників передбачати проведення тематичних виховних годин, бесід, диспутів, тренінгів з формування толерантних відносин між учнями.

Щомісячно

7.

Психологу школи здійснювати заходи з профілактики порушень соціально-психологічної адаптації учнів до гострого і хронічного стресу; виховання взаємоповаги та навчання дітей і батьків способом конструктивної взаємодії в сім’ї , «Шкільної медіації» із формування соціальних навичок у дітей.

8.

Провести тиждень захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства (місячник, тиждень за планом).

9.

Забезпечити проведення заходів, спрямованих на формування гендерної культури учнів. Перегляд тематичних фільмів та роликів.

10.

Залучати органи учнівського врядування та батьківської громади до профілактичної роботи з питань попередження жорстокості та насильства в учнівському середовищі.

Педагог-організатор

11.

Посилити контроль за пропускним режимом до навчального закладу, організацією чергування адміністрацією та педагогами під час навчально-виховного процесу.

ЗДВР                                                О.І. Гаврилова